Jump to content
 • Par klubu

  dins.jpg
  Dins Ziemelis

  Kluba pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad Pirmais kluba prezidents Dins Ziemelis kopā ar domubiedriem sāka meklēt un restaurēt 60. un 70.  gadu amerikāņu automašīnas, kas bija atvestas uz Latviju vēl tālajos 70. gados.

  Kopā ar Antīko automobiļu klubu piedaloties dažādos pasākumos, pamazām izveidojās neliela domubiedru grupa, kuri savstarpēji sadarbojoties izveidoja tā brīža kluba "kodolu" un ar saviem auto piedalījās dažādos svētkos, videoklipos un citos pasākumos. Kad izveidojās interneta portāls "iAuto", radās plašāka iespēja sazināties ar daudz vairāk amerikāņu auto lietotājiem un cienītājiem.

  Tā rezultātā, 2002. gada oktobrī, notika pirmā amerikāņu auto īpašnieku tikšanās Vecāķu pludmalē, kas pierādīja, ka kluba ideja dzīvo, un nav svarīgi kura izlaiduma gada auto katram pieder. Jau 2003. gada 5. jūlijā tika noorganizēta nākamā amerikāņu auto īpašnieku tikšanās Jūmalā, Mellužu kartingu trasē, kur, sadalot pēc izlaiduma gada trijās grupās, varēja sacensties veiklībā, ātrumā, precizitātē un atjautībā.

  10.jpg
  Mellužu kartinga trasē

  Vēlāk, 12. oktobrī izstādē pie Rīgas Motormuzeja, tika veikta aptauja – būt vai nebūt Amerikāņu auto klubam. Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, kuros tika izteikts pārliecinošs "par", 4. decembrī Motormuzejā tika sasaukta kluba dibināšanas sapulce, uz kuru ieradās 37 interesenti un tika parakstīts kluba dibināšanas protokols. Dibināšanas sapulces lēmums tika jautri atzīmēts pirmajā kopīgajā Ziemassvētku ballē un jau 2004. gada 4. februārī amerikāņu auto klubs saņēma sabiedriskās organizācijas reģistrācijas apliecību.

  Kopš tā brīža amerikāņu auto cienītāji regulāri pulcējas kluba organizētajos pasākumos. Tajos laipni gaidīts ir ik viens interesents, ne tikai kluba biedri un automašīnas izlaiduma gadam nav nekādas nozīmes. 

  Saulkrasti Wanted!
  Saulkrasti Wanted!

  Pasākums, kas sākotnēji tika plānots kā ikgadējās sezonas atklāšana, laika gaitā ir pārvērties par liela mēroga starptautisku pasākumu, kas notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Pirmos 5 gadus šis pasākums tika organizēts Jūrmalā un drīz vien ieguva atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Nu jau vairākus gadus par pasākuma mājvietu ir kļuvuši Saulkrasti un arī pats pasākums ir, kļuvis vairāk, atvērts sabiedrībai, kas nozīmē ne tikai publisku auto parādi un izstādi, bet arī koncertu ar dažādu vietēju un nākotnē arī ārzemju mākslinieku uzstāšanos.

  Katru gadu kluba biedri ar saviem auto piedalās dažādos pilsētu svētkos un citos pasākumos, kā arī kuplā skaitā apmeklē dažādus kaimiņu valstu amerikāņu auto pasākumus. Kā lielākos no tiem būtu jāmin American Beauty Car Show Hāpsalā (EE) un Valga Cruising Valgā (EE), American Spirit (LT) un 2015. gadā arī "Золотая Тень Кёнигсберга" (RU).

  Traucam tālāk....jpg
  Kinobusiņš

  Klubs labprāt atbalsta arī dažādus labdarības pasākumus. Lielākie no tiem bijuši materiālas palīdzības sniegšana Iršu bērnu namam "Dzeguzīte" un Bebru internātskolai, kā arī dalība gada garumā labdarības projektā "Kinobusiņš", kā ietvaros nobraukti 18 000 km apbraucot 144 pagastus visā Latvijā, kuros izrādījām Latvijā tapušas animācijas filmas. Pirms seansiem tika vākti ziedojumi 1 santīma apmērā, kas vēlāk tika nodoti SOS bērnu ciematiem.

  Ik gadu tiek atzīmēts arī aktīvās auto sezonas noslēgums, jo par cik lielākā daļa auto, kam ir vēsturiskā spēkrata statuss tiek nolikti „ziemas guļā”, tad ziemā klubam iestājas tāds kā klusuma un atpūtas periods, kas gan neliedz satikties kā ikmēneša kluba sapulcēs, kas notiek katra mēneša trešajā trešdienā kartinghalles "Ātruma Cilts" kafejnīcā, tā arī kluba dzimšanas dienas svinībās un citos pasākumos. Taču ziema lielākoties ir domāta atpūtai, auto pielabošanai un jaunu ideju radīšanai priekš nākamās sezonas.

  Klubs ir atvērta domubiedru grupa, un tajā esošie cilvēki mainās, taču ir liela daļa, kas joprojām vismaz reizi gadā atbrauc uz kādu no pasākumiem, jo tas savā ziņā jau ir kļuvis par aizraušanos un dzīvesveidu. Klubs ir vieta, kur satikt līdzīgi domājošos, apmainīties ar iespaidiem un viedokļiem un, protams, padomiem. Vai arī vienkārši – izbaudīt atmosfēru un saņemt pozitīvas emocijas.

 • KLUBA REKVIZĪTI

  Biedrība ''Amerikāņu auto klubs''
  Reģ. numurs: 40008079950

  Adrese: Šlokenbeka 29, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads, Latvija
  Tālruņa numurs: +371 25661171

  Banka: Swedbank AS, HABALV22
  Konta numurs: LV47HABA0551006667242

 • SADARBĪBAS PARTNERI
   

  signeda_logo.png

  Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, Jeep ...
  - Rezerves daļas un diski

   

  APEXlogo_400.png

  Auto ievešana no ASV un sertifikācija Latvijā
  Autoserviss un chiptuning

  rdws.jpg

  Automotive photographer
  (Automobīļu fotogrāfs)

 • ATBALSTĀM

  ccmg_400.png

  Noskatīties video par muzeju

  Šlokenbeka 29, Milzkalne, Smārdes pagasts -
  Tukuma novads, Latvija

   

  rnb_fest_logo.png

  R&B blūza festivāls, Ropažos

×
×
 • Pievienot...