Jump to content
ekraanvaards

Jeep WJ neizprotama vibrācija

Ieteiktās ziņas

ekraanvaards

Laba diena!

Sagriežot stūri līdz galam vienā vai otrā virzienā un esot kustībā, visa mašīna vibrē it kā kaut kur riteņi ķertos. Stāvot uz vietas un grozot stūri, nekādu dīvainību nav. Biju divos servisos, pacēla augšā — ritošā ir labā kārtībā. Servisā minēja, ka kaut kas ar viskomuftu vai citām pilnpiedziņas fīčām saistīts, bet konkrētāk nemācēja teikt, jo te Saldū labi, ja 10 tādas mašīnas ir.

Ar auto braucu 3 mēnešus, neko tādu iepriekš ievērojis nebiju. Ir aizdoma, ka šī lieta parādījusies pēkšņi (principā dienas laikā), jo to vibrāciju var just katru reizi, griežot ārā no stāvvietas u.tml. situācijās. Neticu, ka 3 mēnešus nebiju to ievērojis. Ne uz kādām apmalēm braucis neesmu un nekādi citādi mašīnu traumējis arī neesmu. Vienīgais, ka tajā dienā, kad tas notika, es izbraucu cauri diezgan dziļai peļķei (applūdis krustojums), tad pēc nobrauktiem aptuveni 50 km ievēroju, ka tāda problēma eksistē. Nezinu, vai tam ir kādā saistība, bet neko citu iedomāties nevaru. Savirze taisīta nesen.

Kur skatīties? Ar kuru galu sākt? Paldies!

Jeep Grand Cherokee 2.7CRD 2004 (WJ)

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Nop, sadalenes kloķi vispār neaiztieku. Man tikai 4Hi un 4Lo režīmi ir, atsevišķi pakaļpiedziņu nevaru ieslēgt.

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Paldies par atbildi.

P.S.: Man te vēl cilvēki teikuši, ka tiltos ūdens varētu būt sagājis. Ir vērts mainīt to eļļu?

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
V8

ja gaiši brūna, tad obligāti. Bet tas neizraisa vibrāciju. Ja tā ir pie līdz galam izgrieztiem  riteņiem, tad būs iepriekš aprasktītā vaina.

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Ok. Es gan šajās lietās maz, ko saprotu (tas ir mans pirmais Jeep), bet tam visam varētu būt saistība ar to izbraukšanu cauri ūdenim? Kaut kādas smiltis sagājušas kaut kur? Galīgi neesmu specs, bet man vienkārši nelīmējas kopā bilde. Šķiet, ka tam ir jābūt saistībā ar to ūdeni, jo to problēmu es pamanīju principā gandrīz uzreiz pēc tam. Vai nu baigā sakritība.

Sorry, es te vienkārši pats cenšos saprast, jo servisos neviens neko par šo nesaprot tāpat un abi servisi sūta mani trīs mājas tālāk.

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Tikko atradu vietu, kur var palīst zem mašīnas. Tilta eļļa pil diezgan labos daudzumos — viss riteņa disks un pati riepa no mašīnas iekšpuses ir eļļaina. Nevarētu būt, ka tur vienkārši gandrīz sauss jau tas diferenciālis?

IMG_2159.JPG

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Ja nu kādam tāda pati vaina, tad varu pateikt, ka nomainīju abos tiltos eļļu (Castrol Syntrax 74W-140 Limited Slip), bet nekas nemainījās. 😑

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
V8

Ja tilta galos saiet netīrs ūdens, var tikt sabojāti pusasu blīvslēgi, kuri atrodas čaulas galā pie diferenciāļa un mainās tikai izņemot pusasis un visu diferenciāli. Pusasu ārējos galos ir tikai plastmasas vāciņi, kas tikai daļēji pasargā dubļu nokļūšanu tilta čaulā.  

• Patīk 1

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Biju uz nu jau ceturto servisu (Grosauto Kuldīgā). Tur arī neviens neko nevarēja pateikt. Minēja tikai to, ka mufte beigta.

Viena lieta, ko es pamanīju: ja sagriež stūri un brauc pa riņķi uz zemes ceļa, tad tās vibrācijas vai nu nav, vai nu gandrīz nav, taču uz seguma ar labu saķeri vibrācija atkal ir jūtama. Tas nenorāda uz to, ka tiešām riteņi sabloķējušies?

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

P.S.: Vai WJ tā mufta konstruktīvi ir nahrenizējama nafig? Nevar izņemt un maukt tāpat?

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
ekraanvaards

Ok, es saprotu, ka es te visiem jau esmu izbesījis, bet pēdējais jautājums.

Noņēmu priekšējo kardānu, vibrācija pazuda. Cik saprotu, no iespējamajiem variantiem tad ir vai nu kardāns, vai nu priekšējais tilts?

Paldies.

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs
V8

Nu tā sanāk....kardāns gan mazāk būs pie vainas šajā gadījumā - tad būtu problēma arī taisni braucot

Dalīties ar šo ziņu

Saite uz ziņu
Padalīties citās vietnēs

Izveidojiet kontu vai piesakieties, lai komentētu

Jums jābūt reģistrētam vietnes dalībniekam, lai rakstītu komentārus

Izveidojiet kontu

Reģistrējieties mūsu vietnē. Tas ir vienkārši!

Reģistrēt jaunu kontu

Pieteikties

Jums jau ir konts? Piesakieties te.

Piesakieties