Jump to content

Saulkrasti 2013. Wanted!


Āris Seisums
 Dalīties

Ieteiktās ziņas

Šī gada 8. jūnijā jau astoto gadu pēc kārtas Amerikāņu auto klubs organizēja savu gada lielāko pasākumu – starptautisko amerikāņu auto cienītāju salidojumu. Pēdējos četrus gadus tas notiek pilsētā pie jūras, pilsētā tuvāk saulei – Saulkrastos. Šogad šie vārdi par sauli bija tik patiesi, cik vien tas ir iespējams, jo visu nedēļas nogali pasākuma dalībniekus un skatītājus priecēja brīnišķīgs laiks.

Jau piektdienas pēcpusdienā Saulkrastu ielas pierūcināja pirmie pasākuma dalībnieki ar visdažādākā vecuma un lieluma mašīnām. Vakara gaitā dalībniekiem tika piedāvāta neliela orientēšanās sacensība, kur vajadzēja ne tikai būt ātriem, bet arī atjautīgiem.

Ieradušies viesi satika vecus un iepazina jaunus draugus, apskatīja jau zināmus un arī pavisam jaunus auto, kā arī atpūtās mūzikas pavadībā.

ccs-1-0-15608600-1372330825_thumb.jpg
Vakara nagla bija pavisam nesen Latvijā ieradusies ugunsdzēju mašīna – īsts dārgums – 1957. gada Chevrolet 6400.

Sestdienas rīts sākās agri. No malu malām brauca visi, kas sirdī jūt īpašu mīlestību pret amerikāņu auto. Kopā pasākumā kā dalībnieki reģistrētas 93 automašīnas.

ccs-1-0-96925100-1372330982_thumb.jpg
Īsi pirms parādes ar savu klātbūtni mūs pagodināja ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala. Pēc pastaigas starp skaistajiem auto un to apskates viņš apsveica visus klātesošos un izteica prieku par to, ka Latvijā tik ļoti mīl amerikāņu auto, saglabā tos un popularizē. Viņš pats ir no Detroitas, kas slavena ar savu auto būves vēsturi, tāpēc viņa sirdij autobūves tēma ir jo īpaši tuva.

Šogad parādes virziens pilsētā tika mainīts, lai cilvēkiem būtu vairāk prieka par krāšņajiem auto, tāpēc tā iznāca garāka. Taču tas nemazināja pilsētas iedzīvotāju un viesu interesi, jo pēc parādes koncertu klausīties bija sanākuši paprāvs pulks skatītāju.

ccs-1-0-97126200-1372331503_thumb.jpg
Vispirms visu acis un ausis priecēja kolorītais “Neaizmirstulītes & Vintage Brass Orchestra” skanējums. Meitenes īstā 50-to un 60-to gadu stilā izpildīja gan latviešu, gan ārzemju skaņdarbus un tikai retajam negribējās kaut vai vismaz sist kāju līdz taktī, ja ne laisties dejā.

Pēc tam savu priekšnesumu rādīja līnijdejotāju meitenes no deju kluba “Jitterbug” Dzintras Rozītes vadībā. Jauki bija arī pašiem pamēģināt iemācīties kādu līnijdeju, ko izmantoja visai prāvs skatītāju pulciņš, tai skaitā arī pasākuma vadītājs Valters Frīdenbergs.

ccs-1-0-44169500-1372333053_thumb.jpg
Vēlāk skatītājus ar savu virtuozo priekšnesumu priecēja Žilinska Trio un viens no “Keksu” sastāviem, kas izpelnījās kā skatītāju ovācijas, tā arī īpaši daudz dejotāju uz laukuma.

Koncerta nobeigumā uzstājās līnijdejotāju klubs “Jautrie Zābaciņi” Iritas Jasinskas vadībā. Šie dejotāji bija sagatavojuši visai plašu programmu, kas sastāvēja no visdažādākajiem deju stiliem.

Pēc koncerta pilsētā visi dalībnieki devās atpakaļ uz Minhauzena Undu, kur pavakariņojuši atpūtās, lai ar jauniem spēkiem būtu klāt vakara koncertā.

Vakara koncertu, kas bija pieejams arī publikai no malas, atklāja Ivars Pētersons. Mūsu pašu Elviss – nu vai vispār ir iespējams, ka kaut kas tāds var nepatikt? Bauda acīm un ausīm. Taču arī otrā grupa – “Boogie Company” bija augstā līmenī. Tā kā tā ir igauņu grupa, tad daudziem varbūt sākumā nosaukums neko daudz neizteica, taču jau pēc pirmajiem akordiem laukums bija pilns ar dejotājiem un koncerta beigās pilnīgi droši, ka “Boogie Company” bija iemantojis daudz jaunu fanu arī Latvijā.

Pēc koncerta dejas turpinājās līdz pat rīta gaismai, kad pamodušies odi izdzenāja izturīgākos ballētājus.

Uz tikšanos nākamgad!

Amerikāņu auto klubs izsaka pateicību Saulkrastu pilsētas domei, SIA "Atlas motors", SIA "Regula Baltija", SIA "Amerikasauto", SIA "KMK projekts" un "Monster Energy", par atbalstu pasākuma tapšanā.


Skatīt pilnu raksts

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

 Dalīties

×
×
  • Pievienot...