Jump to content
Āris Seisums

Starp mums ir kāds WAZE lietotājs?

Recommended Posts

Āris Seisums

Tas ir Socāls Navigācijas rīks. Pieejams gandrīz visa veida SmaprtPhonēm. Bez maksas. Var izmantot navigācijai, bet kartes apmacās pats, analizējot, kā lietotāji brauc. Aktīvākie paši var ceļus labot, kas nav nemaz tik sarežģīti. Visam klāt ir azarta elements - punkti. Punktus dod par nobrauktiem km, atklātām kļūdām kartēs, pievienotiem ceļiem un objektiem, kā arī ziņojumiem Sociālajā tīklā. Ziņojumi ir par sastrēgumiem, par avārijām, par policijas posteņiem un cita veida brīdinājumi. Tie ir pieejami uzreiz visiem lietotājiem. Sastrēgumus Waze analizē pati no tā cik ātri un cik daudz klientu pārvietojas maršrutā. Visa tā informācija ir redzama kartē uzreiz. Jo vairāk šādu klientu, jo ātrāk attīstās karte un precīzāki ziņojumi.

Grupas arī ir "Just for fun!", bet es to izveidoju kluba popularizēšanai. Jo vairāk ziņojumi būs no brupas dalībniekiem, jo vairāk pamanīs, ka ir uscars.lv

Jābrīdina, ka šī navigācija tērē GPRS trafiku, tāpēc uzmanīgi, kam tas ir aktuāli.

MarisK

Nu GPRS trafiks nav nemaz tik liels. Rīta pavizināšanās ~26 km uzģenerēja ap 2MB, bet nu tur klāt ir, ka iphone čeko 4us e-pastus :)

Āris Seisums

Man Wāzē ir ieslēgts trafika skaitītājs un uz ~20km Pārdaugavā tas iesēņoja ~500kb.

kekss

izklausās interesanti...

vakarā mājās ielādēšu to Wazi un rīt no rīta varēs izmēģināt

kekss
izklausās interesanti...

esmu iemēģinājis.. protams interesanti... nedaudz mulsina, ka knupis mutē, kaut arī nobraucis esmu ar viņu jau pusotru simtu... iezīmēju pat vienu jaunu ceļu... bet reāli, ja nav blakusbraucēja, tad lietot nav diez ko ērti...

aaa.. khmm... grupas nevaru atrast- met ārā logu "404 not found" vai man būtu iesākumā kaut kur jāreģistrējas (izņemot Waze)? kaut kādos twiteros, feisbukos vai kur???

MarisK

Uzliec interfeisam angļu valodu vai arī izvēlies viņu lapā. Ceļu tikai uz telefona iezīmēji vai arī lapā rediģēji?

Knupim vajadzētu drīz pazust, jo man ar pazuda tikai pēc 100+ km.

kekss
Uzliec interfeisam angļu valodu vai arī izvēlies viņu lapā. Ceļu tikai uz telefona iezīmēji vai arī lapā rediģēji?

Knupim vajadzētu drīz pazust, jo man ar pazuda tikai pēc 100+ km.

:) knupis pazuda. Nomainot valodu uz anglu tiku arii pie grupaam. Celju ieziimeeju tikai telephonaa, braucot ar to celjarulli. Tagad vinsh man redzams sarkanaa kraasaa. Neparadas tikai posms no peedeejaa krusta.

vladislavsu
izklausās interesanti...

esmu iemēģinājis.. protams interesanti... nedaudz mulsina, ka knupis mutē, kaut arī nobraucis esmu ar viņu jau pusotru simtu... iezīmēju pat vienu jaunu ceļu... bet reāli, ja nav blakusbraucēja, tad lietot nav diez ko ērti...

Arī ietestēju un secināju, ja nav blakusbraucēja - braucot ar spaini un manuālo kārbu ... varu palikt , bez tā paša spaiņa un tad jau es būšu ienaidnieks valstij, jo firmai, kurā strādāju vairs nebūs par ko maksāt dienesta auto nodokli :D ...

• Upvote 1

bumbieris

Interesanta štučka. :)

Vot nesapratu bedrē neiebraucu, jo zināju ka bedre gaidāma, vai gandrīz iebraucu, jo Wazē skatījos. :D Bet tik un tā, Dundur, paldies par brīdinājumu. :)

A vot par tiem norullētajiem sarkanajiem ceļie nesaprotu. Kad tie pazudīs un kļūs par punktētajiem? Un no lielā datora profilā vispār norullēto ceļu nav. Un statuss bēbja, jo pilsētā visu laiku. :(

A lai puktus vāktu uz ceļu pārbaudīšanu arī rullis jāieslēdz?

• Upvote 1

Āris Seisums

Šobrīd ir world.waze.com, kur esam arī mēs, rekonstrukcija un labošana. Viss atjaunojas ar lielu aizkavēšanos. Būs sataisīts pēc pāris dienām. Ar rullētajiem ceļiem ir tā: tu ierullē, bet pēc tam tos on-line kartē izkoriģē un iedod ielu nosaukumus. Live map normālā situācijā tiek atjaunots ik pa 6 dienām. Primāri LiveMap nokļūst tieši buldozerētie un tādējādi pielabotie ceļi. Tad, kad tie ir LiveMap, tad tie pazūd no tavas Waze kā sarkanie, bet parādās, kā punktoti, bet jau korekti. Pa punktotajiem atkal ir atkārtoti kādam jānobrauc vairākas reizes, tad tas tiek apstiprināts galēji. Braucot pa punktotajiem tiek vākti papildus punkti un nekāds rullis nav jāslēdz.

Ja ceļā dosies ar mērķi papildināt karti rullējot, tad labāk pirms tam pārliecināties, ka ceļi jau nav ielikti Cartouche kartē. Citādi gan pašam, gan citiem ir grūtāk labot un jāpieliek vairāk darba, lai liekos buldozerējumus novāktu. Tāpat nevajag aizmirst laicīgi izslēgt buldozeru, kad esam uz jau iezīmēta ceļa.

Ko un kā, daudz var uzzināt Waze forumā http://world.waze.com/forum/ kur var pieslēgties ar to pašu Waze lietotāja vārdu un paroli. Tur ir arī Latvijas sadaļa, kur varam savstarpēji apspriesties, par mūsu reģionālajiem jautājumiem.