Jump to content

CB antena uz Voyager


bumbieris
 Dalīties

Ieteiktās ziņas

Vai ir kāds licis CB radio antenu kantainajam Voyagerim jumtā?

Kurā vietā jumtā sanāk kāda sija, pie kuras tuvāk caurumu ieurbt, lai jumtu pēcāk neizplēš?

Kā jumta tapsējumu visvieglāk pacelt nost? Vai tāpat vadu var izvilkt bez jaukšanas? Vairāk interesē salona priekšpuse un aizmugure.

Cik garš kabelis reāli sanāk, ja to slēpj zem plastmasām no stūres līdz jumta aizmugurei?

Kurā vietā rācijas piestiprinātas un kādi plusi mīnusi radušis tā rezultātā?

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Apaļajam rācija piestiprināta vadītāja sēdekļa sānā, labajā pusē. Antena, tomēr, tā arī ir plikusi magnētiskā, jo to var ātri noņemt un uzlikt iebraucot daudzstāvu vai pazemes stāvvietās. Tāpat arī, pie vajadzības, iespējams komplektu nodot citam.

Kluba pārbraucienos lietojam 16AM kanālu, ja gadies kolonā - tune on!

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Vieglakais būtu iebraukt kādā šrotā un apskatīt kur precīzi sijas atrodas. Vel var līdzēt liela plāksne zem apšuvuma. Vispār jau vēja slodze nav tik liela lai jumtu plēstu. Antenu var likt ari tuvāk jumta malai, tas arī mazinās slodzi.

Vadu labāk ņem ar rezervi, lieko jau vienmēr var nogriezt, ar 5 metri vajadzētu pietikt. Un neklausies tajos gudriniekos kuri stāsta ka jo garāks vads jo sliktāki sakari, tas tā arī ir bet tad vadam ir jābūt vairāk par 20 metriem garam :D

Piekrītu Dunduram, arī man iepriekšējam Voyager rācija bija pie sēdekļa. Ļoti ērti var tikt klāt pie visām pogām. Īpaši tas aktuāli kad brauc ar ģimeni un klausies 13 AM (tālbraucēju kanāls) Bieži ir nācies skaļumu nogriezt :D

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Nu es tākā štukoju par rācijas vietu pie labā vai kreisā ceļa. Pie kreisā ceļa tākā varētu būt vieta, kur traucē biku vairāk, bet tas pac 13CH mazāk salonā dzirdams. :)

Par vēja nelielo slodzi nešaubos, uztraukumi dēļ aizķertiem šķēršļiem. :) Uz Sprintera reizes piecas magnēts ir noplēsts. :) Vistraģiskāk kad ar ļoti zemu zaru meža ceļā, un bukte no magnēta durvīs nav tikai tādēļ, ka precīzi pa rokturi trāpīja. :)

Jumta malai tuvāk stiprinot antena ieslīpi stavēs un katreizi, kad redzēšu savu auto, pukošos par meistaru kurš antenu licis. :D

Magnētu uz Voyagera negribu tādēļ, lai vads caur loga gumiju neietu un salonā nepītos. Sīkie obligāti pārbaudīs vai abos galos labi nostiprināts.

Pie sēdekļa labā sāna toč nelikšu. Tur visu laiku staigāšana, un uz citām mantām pārbaudīts, ka tur nekas ilgi nedzīvo. :)

Būšū priecīgs par jebkuru ideju, kur vēl to rāciju var likt.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Magnēta galvenā problēma ir krietni sliktāki sakari salīdzinājumā ar iegriesto ~30-40% . Viena no labākajām antenām šobrīd ir LEMM TURBO 2001 Problēma tikai ka Latvijā viņas netirgo.

Tas ka antena jumta malā būs slīpi ir štrunts salīdzinājumā ar ērtībām ko tas dod. 1. Mašīnā iekšā sēdot Tev tā pat ir vienalga cik slīpi viņa ir. 2. Sakaru kvalitāti tas neietekmē. 3. Iebraucot daudzstāvenē vai mežā, vai jebkur citur, ir vieglāk nolocīt antenu gar jumtu, nav tālu jāstiepjas.

Man ļoti patika rāciju stiprinājumi ko redzēju dažiem džipiem. Viņiem rācija stiprinās speciālā podiumā pie griestiem. Manējam tur vietas nav, traucē kumpis un lūka, bet tavējam varbūt var.

Kaut kas tāds...

http://pic2.fotki.lv/photos2/9/W0002504/000250346/000025034547_%23_2_%23_Andrejs_Si.jpg

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Nevarēja sūdzēties par antenu arī kad tā uz magnēta stāvēja. Bet domāju, ka galvenais iemesls labākai uztveršanai varētu būt iespēja salāgot (noregulēt) antenu konkrēti vienai vietai uz mašīnas. Magnēta gadījumā vieta mēdz mainīties. Un jumts arī kļūst par zemi caur to aso piespiedēju.

Ta jau manīs vai kļūs labāk. Varēs ar kādu eksperimentu uztaisīt. :)

Jūtībai gan vairāk izskatās traucēs kat kompja troksnis. Sākumā Padomāju uz degvielas sūkni, bet nu nēsmu tik pārliecināts.

Pēc auto jumta un tapsējuma revīzijas antenai vieta izvēlēta aizmugurējā apgaismojuma plafonā. Nu tas ir jumtā virs tā.

Paldies par to ideju ar jumta konsoli! Manam tur gan nekā nav. Varētu būt nākotnē rācija pārceļos uz turieni, bet tas tad, ja tikšu līdz monitora uzstādīšanai. Es jau skatījos uz jumtu, bet nevarēju izdomāt, kā tur smuki uztaisīt. Šāda konsole daudz ko atrisinātu. :)

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

  • Pēc 6 mēnešiem...

vai izdevaas uzstaadiit CD anteni uz kaintainaa voyager?

manupraat stiprinaat var jebkur kur mehaaniski izdeviigi - optimaalai juutiibai buutu pietiekoshi ja noskanjotu antenu uz staavvilni taadejaadi salaagojot to ar konkreeto stiprinaajuma vietu.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

:) Antena ieurbta un viss notika, kamēr kāds neizdomāja pielikt pastiprinātāju. :)

Pastiprinātājs ierosinās. Nevaru likt 90cm vadu ieejā, jo nav vietas priekšā. Pastiprinātājs pie labā borta. Iejā visma 1.2m vajag. Izeja arī nebija salāgota. Vispirms laba eļļa antenas vītnē, lai nerūsē, nenodrošināja kontaktu. :D Un tagad vajag izejas vadu uz pusvilni uztaisīt. Visi kabeļi mājās un atrodas kāds iemesls kādēļ nedarīt. :D Ilgs laiks pagāja kamēr atradu saīsinājuma koeficientu kabelim. kad noskaidroju kas un kā, protams izrādījās elementāri. :)

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Pievienoties diskusijai

Varat izveidot ierakstu tagad un reģistrēties vēlāk. Ja Jums ir profils šajā vietnē, piesakieties, lai atstātu ierakstu no sava profila.
Piezīme: Lai ieraksts būtu redzams, tam būs nepieciešams moderātora apstiprinājums.

Viesis
Rakstīt atbildi...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tavs iepriekš rakstītais teksts ir atjaunots.   Dzēst saturu

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Dalīties

×
×
  • Pievienot...