Jump to content

elljas 5W30 maina

ralfs
 Dalīties

Ieteiktās ziņas

• Pēc 1 gada...

Atkal visu no sākuma! Svarīgāk lai eļļa atbilstu pēc kvalitātes nevis pēc biezuma. API ir jāskatās kāds prasīts un kāds eļļai, ko grib iekšā liet.

Tas 5W-40 rāda cik eļļa ir šķidra auksta un cik bieza silta. Un viss! Neko vairāk par eļļu tas nestāsta. Pudelei otrā pusē ūū kāda kaudze ar kvalitātes parametriem. Amurikāņiem dzimtais ir API un burti Cx/Sx.

Tas tā pa vienkāršo skaidrojot.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

To help consumers recognize that an oil meets the ILSAC requirements, API developed a "starburst" certification mark.

Engine oils bearing the API starburst symbol since 2005 are ILSAC GF-4 compliant.

http://en.wikipedia.org/wiki/Motor_oil

Nu tur viss baigi pa gudro kopumā, bet gan jau kaut kur ir vienkāršāk.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Nu vot par Valvoline es jau šaubos. :( Priekš latvijas tirgus var tikt uzmaisīts da jebkas.

Kad man tā bija par pašizmaksu pat neiedzīļinājos, bet pamatotas aizdomas, ka vārstu blīvslēgus Valvoline palīdzējusi piebeigt ar savu silikonu, un citās mašīnās un vietās tai ir nepatīkamas lietas.

Nēsmu pārbaudījis vēl, bet no kolēģiem vislabākās atsauksmes par "VA motors" un viņu Texako. Esot arī tā Crysleru kārbu eļļa piejama.

Varbūt gan AutoPlusā Valvoline nav no Baltijas. Tad cita lieta.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Paskatoties iepirkuma pavadzīmi AutoPlusā, vai izejošās Stokker. :)

Nu vēl var salīdzināt eļļu partiju sertifikātus, kas teorētiski nāk līdzi kā pavadokuments, bet tie var nebūt vienādi, jo var gadīties paņemti no dažādām partijām. Un vispār reti kurš pārdevējs pat zin, ka tāds papīrs eksistē. :)

Katrā gadījumā ļoti ieteiktu atturēties no MaxLife eļļu rindas. Tikai priekš pārdošanas, sūču novērsšanai.

Pārējām, mazāk tirgū bīdāmām, eļļām iespēja būt labām ir lielāka.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

elf kaut kāds ieliets. 10W40 pussintētika, bet kas tieši garažā jāskatās.

Man pielasīta eļļa viena visiem autiņiem.

Un vispār amurikāņiem nav nekādu īpašo prasību pret eļļām salīdzinot ar japāņiem. Labāk tādu, kas presīta un biežāk mainīt, kā baigi kruto, kuru nemaz nevajag bet reti.

Maiņas intervāls nepagarināsies, ja būsi ielējis daudz reizes labāku eļļu.

Pirmo no piedāvātajām vairs nelietu vispār, pārējās tad varbūt, ja braukātu pa Biķernieku trasi ilgāk par stundu.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

• Pēc 2 nedēļām...

Par eļļu. Ko Jūs visi ieciklējušies uz to 5w30. Pilnīgi var liet iekšā 5w40. Tāpat kā 10w30 vietā 10w40. Arī paši amerikāņi to atzīst. Man Chrysler 300m ir paliels noskrējiens, arī nevarēju saprast, ko liet iekšā. Sākumā izmēģināju 5w40, tad sapratu, ka palēnām jāpāriet uz 10w40, jo litrs jau jāpielej uz 10000km. Tagad paliku pie amerikāņu eļļas Chevron 10w40, kura paredzēta auto ar lielu noskrējienu. Laikam pie šīs eļļas arī palikšu. Neiesaku tikai Latvijā pildīto Magnum 10w40, jo ar šo eļļu nobraucu 2000km un sāka vārsti klaudzēt, nomainīju eļļu un klaudzēšana pārgāja.

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Piekrītu Chrysler 7575! Es ar visām mašīnām esmu lējis un leju 10w40,jo neviena nav bijusi jaunāka par 5 gadiem un noskrējiens virs 100 000km,un man nekad nav bijuša sūdzību par eļļas pieliešanu vai zudumu!

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

• Pēc 2 nedēļām...

Concorde noskrējiens virs 200 000km leju 5W30 pēc eļlas maiņas esmu ielējis vēl kādus 3litrus,varbūt vainīga ir sulošana ap kārbu,bet drīz nākošā eļļas maiņa ieliešu 10W40 rezēs kā būs...

Saite uz ierakstu
Padalīties citās vietnēs

Pievienoties diskusijai

Varat izveidot ierakstu tagad un reģistrēties vēlāk. Ja Jums ir profils šajā vietnē, piesakieties, lai atstātu ierakstu no sava profila.
Piezīme: Lai ieraksts būtu redzams, tam būs nepieciešams moderātora apstiprinājums.

Viesis
Rakstīt atbildi...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tavs iepriekš rakstītais teksts ir atjaunots.   Dzēst saturu

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Dalīties

• Pievienot...