Jump to content

ChameleonBird's Blog

 • ieraksti
  19
 • komentāri
  6
 • skatījums
  38791

Pirmais no ... ierakstiem :)


ChameleonBird

5985 skatījumi

 Dalīties

blog-0221157001353255152.jpgLabs vakars.. lai gan varētu teikt, ne īpaši labs, bet tomēr.

Mēdz teikt - mūžu dzīvo, mūžu mācies. Un šoreiz nav nekāds izņēmums.

Cilvēki, kuru auto benzīna sūknis ir iekšā bākā un kādreiz ir noņēmušies ar tā nomaiņu zina, cik tas process mēdz būt ilgstošs un sarežģīts.

Esot vairāku ārzemju auto foruma biedrs (pārsvarā Firebird un Camaro) ir iznācis saskarties ar cilvēkiem, kuri nolād šīs markas inženierus par nepārdomāto atsevišķu detālu izvietojumu un stiprinājumiem.

Bet visu pēc kārtas.

Braucu savā ikdienā uz praksi un bija doma iebraukt veikalā pēc pāris detaļām un mantām priekš busa. Nekas neliecināja par to, kas notiks pēc iznākšanas no veikala. Un kas tad notika - kurbulēju mašīnu un nekā. Domāju, ka signalizācija vai sūknis nobeidzies vai arī kāds drošinātājs. Pārbaudīju signalizāciju to atslēdzot un ieslēdzot, noņemot akumulatora klemmi un pārbaudīju drošinātājus - viss savā vietā un vesels. Tad krita aizdoma uz sūkni - griežu atslēgu un ir - rūkoņa no bākas nāk gan ieslēdzot, gan izslēdzot aizdedzi.

Lai vai kā - tiku līdz mājām ar palīdzīgām rokām.

Un šodien beidzot tiku līdz mašīnas remontam. Vēlreiz izgāju cauri drošinātājiem, signalizācijai un viss kārtībā. Tad sāku skatīties pašu degvielas padeves sistēmu. Pārbaudot ventili pie motora uz ieplūdes šļaukas vienīgais, kas pa to iznāca, bija neliels - psssst un viss, kas vedināja domas uz to, ka problēma var būt vai nu benzīna filtrā vai benzīna sūknī.

Ar lielām grūtībām noņēmu filtru, pieliku caurspīdīgu šļauku pa tiešo pie galvenās padeves šļaukas un pagriezu motoru pāris reizes. Rezultāts - absolūti nekāds. Tātad atliek tikai un vienīgi pēdējā iespēja - sūknis. Tā kā sūkni var dzirdēt, kas ir 99% apzīmējums, ka tas strādā, tad otra iespēja ir, ka galvenā padeves šļauka ir nomaukusies no sūkņa un sūknis tik pumpē benzīnu pa bāku.

Kā zinu, ka pumpē benzīnu? Iepriekšējā dienā pirms pilnīgās apstāšanās pielēju pilnu bāku.

Un tagad mēs nonākam pie lamāšanās uz inženieriem. Lai varētu noņemt bāku ir nepieciešams noņemt - tikai - izpūtēju, bākas aizsargu un tiltu...Vai, ja ne noņemt, tad vismaz nolaist to par kādiem 10-15 cm zemāk. Tāpēc lielākā daļa Camaro un Firebird īpašnieku, kuri pārtaisa auto pēc savas patikas un taisa auto par kārtīgiem projektiem jau pašā sākuma etapā bagāžnieka grīdā, tieši virs bākas izgriež apmēram 30x30 cm lielu caurumu, kuru pārtaisa par vāku caur, kuru varētu piekļūt sūknim, lai izvairītos no smagākā darba. Domāju, ka noskrūvēt pakaļējo beņķi un pārstumt paklājiņu tālāk uz bagāžnieka pusi ir daudz vieglāk nekā ņemt nost izpūtēju, aizsargu un tiltu...

Bet šoreiz nekas cits neatliks, jo iepriekšējais īpašnieks neko tādu nebija paveicis, kad būvējo šo auto. Nevar teikt neko sliktu, bet mūžu dzīvo, mūžu mācies. Rīt būs smaga diena, jo, lai izdarītu visu šo minēto, nepieciešamas apmēram 5-7 stundas, atkarībā no tā, kādas un cik ir ierūsējušas skrūves šķērsstieņiem, izpūtējam un bākas aizsargam.

Kad būs process, tad būs arī bildes, bet pagaidām, tas arī viss.

Veiksmīgu vakaru un LV dzimšanas dienu!

 • Upvote 1
 Dalīties

2 komentāri


Ieteiktie komentāri

Nav vienkāršāk paņemt bleķa griežamās stnagas un uztaisīt caurumu, ja zini kur pareizā vieta. Tāpat to darīsi vēlāk.

Es Voyagerim bāku kabināju nost tikai tādēļ, ka nezināju kur sūkņa vieta, bet tur tikai divas lentas jāatlaiž.

Saite uz ierakstu

Pievienoties diskusijai

Jūs komentēsiet kā Viesis. Ja Jums ir profils šajā vietnē, piesakieties, lai atstātu ierakstu no sava profila.
Piezīme: Lai ieraksts būtu redzams, tam būs nepieciešams moderātora apstiprinājums.

Viesis
Komentēt...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tavs iepriekš rakstītais teksts ir atjaunots.   Dzēst saturu

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Pievienot...