Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  723,563

Atpakaļ Ceļa Vairs Nav ...


Dainite

1,204 views

Spiedu tik uz kliņķa un dziļi ievilkusi elpu devos iekšā tajā elles priekškambarī ko sauc par autoskolas biroju. Mani laipni sagaidīja meitene ar platu filmzvaigznes cienīgu smaidu, bet es knapi spēju trīcošā balsī izdvest, ka vēlos pieteikties autoskolā. Interesanti, kur bija pazudusi tā visu varošā, zinošā un par sevi pārliecinātā kundzīte? Pie galda sēdēja viena absolūti pārbijusies būtne, kas knapi prot lasīt, jo divu lapu garu līgumu lasīju tā it kā aiz muguras būtu nevis vairākas augstskolas, bet tikai 4 klases un koridors...

Līgumu pie tam vidū nācās mainīt pret citu, jo man protams bija iedots līgums par tiesībām ar parasto kārbu, nevis automātu. Kad es meitenei laipni paskaidroju, ka vēlos tiesības kārtot uz automāta, viņas acīs uz mirkli pavīdēja pārsteigums un tanī brīdī es viņas vērtību skalā liekas, ka nonācu pie lūzeriem. Bet šai tēmai esmu nolēmusi pievērsties atsevišķi, jo arī tas kā izrādās būs baiss fakts manā biogrāfijā.

Galu galā tiek pieņemts lēmums, ka manas nodarbības būs sestdienās un svētdienās no 09:00 - 13:00. Tas nozīmē, ka 7 nedēļas nogales pilnībā pagalam. Ar Dievu izgulēšanās un brīnišķīgā sajūta piektdienas vakarā, ka priekšā 2 brīvdienas. Nekādas apdomāšanās - jau tuvākajā sestdienā ar pilnu jaudu metīšos iekšā briesmīgo ceļu satiksmes noteikumu pasaulē. Par manu mīļāko lasāmvielu un nakts ļaunāko murgu objektu kļūs tematisko uzdevumu grāmata un CSDD mājaslapas trenniņu eksāmena sadaļa.

Vilšanos autoskolas meitenei sagādāja tas, ka biju parūpējusies par 10 Ls atlaižu kuponu, pieteikusies atlaižu laikā un vēl nosaucu Google paroli, kas paredzēja dāvaniņu (mācību grāmatiņas). Kopā par visu teoriju un dokumentiem vairāk kā 40 Ls iekasēt no manis nesanāca. Pirmā palīdzība izmaksāja vēl 20 Ls, līdz ar to dienas kopējie izdevumi 60 Ls. Vairāk neizdevās man izspiest, jo redz es nelaimīgā kārtā jau biju "aprīkota" ar mācību braukšanas atļauju (baltajām tiesībām) un medicīnas komisijas to izziņu.

Līgumam ar autoskolu līdz tiek izsniegta plāna lapiņa ar 5 instruktoru kontaktiem, kas piedāvā iemācīties braukt ar automātu. Kā vēlāk pamanu citiem lapiņas uz parasto kārbu ir vismaz 5 reiz garākas. Man izvēle ir visai maza, taču tas atvieglo lēmuma pieņemšanu, jo no tiem pašiem pieciem 2 atkrīt uzreiz - māca tikai krievu valodā. Tā kā pāri paliek tikai trīs kandidāti (nabadziņi) uz šo godpilno un reizē baiso pienākumu - izturēt mani un iemācīt braukt. Būs galā jāpajautā, kas bija grūtāk - mani paciest, vai iemācīt braukt.

Tā nu dokumenti bija nokārtoti, paraksti visur salikti un tas nozīmē, ka tagad tikai "gāzi grīdā" un uz priekšu - ATPAKAĻ CEĻA VAIRS NAV.

 • Upvote 1

1 Comment


Recommended Comments

Āris Seisums

Posted

Nu super! Man arī patīk raustīt to kloķi, kā arī uzskatu, ka katram tas jāmāk, jo dzīvē var gadīties dažādas situācijas, kad noder jebkādas iemaņas. Tomēr, ja reiz ir tāda iespēja mācīties ar "automātu" un tādējādi justies droši un pārliecināti, tad kāpēc gan nē?

Man arī, jau daudzus gadus braukājot ar automātu, vedod sevi un savējos uz darbu pa pilsētu vai kādā ceļojumā, tomēr tas dod papildu brīvību un atslodzi. To tik var saprast uz īsu brīdi pabraukājot ar kloķrausti pa pilsētas sastrēgumiem.

Tai pat laikā es reizēm izbaudu kloķa raustīšanu uz lauku ceļiem un mežos un, tā tiešām ir bauda, bet ja bauda, tad, lai arī paliek kā reta atslodze. Ikdienā tomēr ērtāks ir miers un mazāk nevajadzīgu darbību.

Link to comment

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...