Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  724,081

CSDD Teorijas eksāmens


Dainite

29,771 views

Milzīgais atvieglojums, ko izjutu pēc skolas teorijas eksāmena tāds mānīgs, jo priekšā ir vēl CSDD teorija. Tā kā skolas eksāmens tiek uzrakstīts svētdienas dienā, kas skolas biroja darbiniekiem ir brīvdiena, tad dokumentus iesniegt noformēšanai priekš došanās uz CSDD var tikai pirmdienas rītā. Es kā jau īsts students par nolikto eksāmenu sevi vakarā apbalvoju ar kārtīgu vīna pudeli, kas automātiski rada nelielu peregaru pirmdienas rītā, taču galīgi nav traucēklis, lai jau 9:00 no rīta būtu skolas birojā. Iesniedzu savu karti, ko parakstījusi teorijas pasniedzēja un saņemu atbildi, ka dokumenti būs gatavi nākamajā dienā pēc 14:00. No tā brīža esmu brīva izvēlēties, kad doties uz CSDD, bet ne vēlāk kā 3 nedēļu laikā. Ja novilkšu pāri tām 3 nedēļām, skolā jāraksta pa jaunam teorija. Noteikumi paliek noteikumi, kas gan uz mani īsti neattiecas, jo jau trešdienas rītā īsi pēc astoņiem kratos tramvajā un dungoju kā Fredis ... 10.tramvajs....

Kopš skolas eksāmena, kamēr gatavojās papīri, šīs trīs dienas esmu nolikusi malā praktisko uzdevumu grāmatu un dragāju cauri tikai CSDD mājaslapā pieejamo teorijas eksāmenu. Jautājumi atšķiras. Reizēm pat pavisam nedaudz. Kādā bildītē zīmīte klāt, kādā nost... tā kā jāpēta īpaši uzmanīgi, lai arī jautājumi kopumā vienkāršāki nekā grāmatā un skolas eksāmenā. Tā kā kvalifikāciju esmu uzaudzējusi tik tālu, ka no 10 izietajiem eksāmeniem CSDD mājaslapā varbūt tikai vienā ir kāda kļūdiņa gadījusies pārpratuma pēc, tad jūtos daudzmaz droša. Taču tas neko nemaina, trīcu kā apšu lapa. Patiesībā, ja godīgi no bailēm nevis par to, ka nenolikšu, bet par to, ka sev esmu uzlikusi atbildības latiņu - bez nevienas kļūdas jānoliek !

CSDD nav viesmīlīgs. Ārā ir briesmīgi auksts, bet neceriet, ka CSDD savus klientus iekštelpās ielaidīs kaut 5 minūtes agrāk. Viss pūlis (vismaz kādi cilvēki 50) drebinās un lēkā no vienas kājas uz otru tā ka prieks. Beidzot atveras durvis un visi metās siltumā. Labi, ka katram savs mērķis un visi paklīst pa ēkas gaiteņiem. Tā kā pirmais eksāmens sākas jau pēc kādam 20 minūtēm, man laika nav daudz, taču kamēr iebraucu, ka man vispirms jāiet lejā pieteikties turpat kur jāpiesakās pašām tiesībām un tikai tad augšā uz eksāmenu telpu jau paiet 5 minūtes. Numuriņš te, numuriņš tur, numuriņš vēl kaut kur .... pieejot pie WC durvīm jau sāku skatīties apkārt - kur man numuriņu izņemt :)

Autoskola godam par mani visu nomaksajusi un dokumentus sagatavojusi, līdz ar to reģistrācija simboliska - mani ieraksta sarakstā, ka eju uz teoriju. Tālāk man jādodas augšā uz eksāmena kabinetu un jāgaida kamēr atvērsies durvis un visus no šī saraksta pēc kārtas izsauks. Kamēr gaidu savu eksāmenu, sēžu un vēroju, kā no cita kabineta pa vienam nāk ārā braukšanas eksaminatori ar saviem "trusīšiem". Visi tie eksaminatori vienādās melnās jakās, biksēs, kurpēs un ar vienādām mapītēm. Nez apenes ar viņiem visiem vienādas? Un sejas ... tie nabaga trusīši visi izskatījās tā it kā viņi ietu nevis pavizināt šo vīru melnā, bet reāli uz nokaušanu. Tikai viens no visiem redzētajiem eksaminatoriem sievietei atvēra durvis. Pārējie aizgāja kā ērģļi pa priekšu gandrīz vai ar kādu atsperdami durvis. Brrrr ... jau šausmās notrīcu, ka arī es kautkad būšu šo trusīšu lomā. Man jau ir bail.

Manu eksāmenu gan pieņem jauka, smaidīga blondīne, kas mierīgi visus piereģistrē, sasēdina pie datoriem, paskaidro noteikumus un novēl veiksmi. Eksāmens sākas. Jautājumi patiešām viegli un es samērā ātri virzos tiem cauri. Ne ar ko neatšķiras no jau desmitiem reižu pildītā izmēģinājuma eksāmena CSDD mājaslapā. Kad esmu pabeigusi, ir nedaudz jāpanervozē un jāpagaida, jo atbilde un ekrāna parādās tanī brīdī, kad telpā pēdējais rakstītājs nospiež pēdējo "enter". Un tad beidzot seko ilgi gaidītā atbilde:

Jūs esat pieļāvusi 0 kļūdas. Eksāmens ir nokārtots.

URRRRRĀĀĀĀ ... !!! Laime pilnīga un labi padarīta darba sajūta. Mūsu vārdi saglabāšoties CSDD datubāzē un gada laikā no šī brīža mums jānokārto braukšanas eksāmens. Atpakaļ uz centru liekas, ka 10.tramvajs gandrīz vai lido. Tagad atliek tikai iemācīties braukt, jo personīgais plāns ir, ka uz sieviešdienu tak tomēr vajadzētu tās tiesības dabūt. Atliek cerēt, ka Instruktors būs līdzīgās domās.

Nez kad pie tiesībām tiks mūsu grupas Kristapiņš, kas ar savu lielību skolas eksāmenā 12 kļūdas pielaida? Vēlāk uzzinu, ka puse grupas neuzrakstīja skolas eksāmenu un CSDD es esmu nokārtojusi pirmā. Nu teicamniece? Vakarā viens vīniņš derēja, ne? ;)

 • Upvote 2

3 Comments


Recommended Comments

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...