Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  724,081

Gals ir "gandrīz" klāt ...


Dainite

3,261 views

Sākumā likās, ka tie 2 mēneši, kas katru nedēļas nogali jāpavada skolas solā būs kārtīgs nebeidzamais stāsts, taču laiks paskrēja nemanot. Pēdējā nedēļas nogale ir klāt. Sestdien vēl nedaudz mācības un svētdien skolas eksāmens. Visu nedēļu kā jau bija ieplānots, dzelžaini turējos pie savas apņemšanās. Katru vakaru pa 50 lapām no tematisko uzdevumu grāmatas. Noslēgumā vēl cauri tās lapas, kurās tika tomēr pa kādai kļūdiņai ielaista. Beigu beigās secināju, ka sāku kļūdīties jau tādos jautājumos, ko sākumā pildīju aizvērtām acīm - tā ir zīme - PIETIEK ! ! !

Pēdējā nodarbībā vēl pārrunājam tēmas, kas uzdevumos ir, bet noteikumos nav. Parunājam par miglu, sānslīdēm un satiksmes drošību. Bet pašā galā "pati labākā tēma" - alkohols. Vispirms visus kursus tiek mācīts, ka pie stūres dzert nedrīkst, bet pēdējā lekcijā tomēr izrādās, ka man jāiezubra kaudze vidējie rādītāji par tēmu - kāda stipruma un veida alkohols cik daudz promiles var dot un cik ātri iziet. Nu feini. Tāda sajūta, ka vispār jau nedrīkst, bet ja ļoti gribās, tad drusciņ drīkst ... ar tiesībām līdz 2 gadiem 0,2 promiles, bet tiem, kam stāžs lielāks par 2 gadiem pat 0,5 promiles. Taču tā kā patieso promiļu daudzumu var noteikt tikai asinīs, tad visi tie kaktu mērāmie aparāti ir baigi slidenā lieta. Un kurš pēc tam būs vainīgs, kad visi sū ... jau būs notikuši? Labāk tomēr vispār nemaz un tad nav jālauza galva - var vai nevar braukt?

Tomēr daži interesanti fakti par zaļo pūķi:

 • Jebkurš alkohols jau pēc 2 minūtēm ir nonācis asinīs, bet savu maksimālo koncentrāciju asinīs tas sasniedz pēc 30 - 50 minūtēm.
 • Visātrāk iziet vieglie dzirkstošie dzērieni, tad stiprie dzērieni un vīni, bet alus ir tas, kas visilgāk uzkavējas mūsu organismos.
 • Alkohola koncentrācijas asinīs samazināšanās ātrums ir vidēji 0,15 promiles stundā un maldīgs ir priekštats, ka to var paātrināt. Visi pretpaģiru īdzekļi un tautas metodes gan uzlabo labsajūtu, taču nekādi neietekmē promiļu samazināšanās ātrumu.

Pēdējā vakarā pirms skolas eksāmena saprotu, ka saglābt un kautko vēl zubrīties nav nekādas jēgas. Izdzeru pāris glāzes vīna, lai labāks miegs, pašķirstu tematisko uzdevumu grāmatu, ierēcu par mākslinieku, kas neprot zīmēt un liekos uz auss.

Nākamā rītā visi, kas gatavi rakstīt esam klāt. No skolas kaut kāds simpātisks vīrišķis mums apstāsta praktiski kas un kā, pacienā ar končām un novēl veiksmi. Tad no palielas kaudzes piedāvā pašam izvilkt vāciņus (biļeti) un izdala lapas, kur rakstīt atbildes. Man iepatīkas zaļā krāsa un es izvelku 4.biļeti. 30 jautājumi un pusstunda laika. Drīkst būt 1 kļūda, bet mans iekšējais teicamnieces sindroms bļauj - neviena kļūda!

Trīcošām rokām veru vaļā un ķeros klāt. Ir daži grūtāki, daži vieglāki jautājumi. Turpinu atbildēt ... uz vienu tā kā saminstinos - vai apdzīvotās vietas zilā zīme atļauj stāvēt ceļam kreisajā pusē??? Atbildu, ka nē, bet jūtu, ka viena iespējamā kļūda jau ir ... pēkšņi gandrīz jau pie beigām ... opā ... jautājums ne no manas grāmatas ... un pie tam par to stulbo alkoholu. Cik ilgā laikā iziet ... ? Manā grāmatā bija par alu, bet tad sāku atcerēties, ka vakar skolotāja garāmejot pieminēja, ka kaut kādās tur citās vecajās grāmatās esot bijis jautājums par vīnu ... Tā kā uztraukumā vairs neatceros neko par laikiem un promilēm, tad ievelku ķeksi pie tām stundām, ko viņa pieminēja, pilnīgi neesot pārliecināta un saprotu, ka nu man ir 2 jocīgie jautājumi, tātad 50 pret 50 - nolikšu vai izkritīšu.

Aizveru savus biļešu vāciņus un dodos pie simpātiskā vīrišķa uz labošanu. Stāvu un gaidu - sirds sķiet sadalījusies 1000 gabalos un pukst visās malās. Skatos kā viņš manām atbildēm ar savu sarkano pildspalvu velk līdz un ar katru nākamo ķeksīti par pareizu atbildi mana sirds šķiet sāk pukstēt aizvien ātrāk. Pēc pēdējā ķeksīša viņš lēnām paceļ acis un ar filmzvaigznes cienīgu smaidu saka: "Apsveicu!". Sirds pēkšņi ir apstājusies un tālākais kā vienā miglā - pasniedzēja paraksta manu mācību karti, novēl veiksmi CSDD, piešķir atlaižu kuponu tālākām apmācībām, ja nu uzrodas tāda vēlme un pat nepamanu kā jau esmu laukā.

Stāvu uz ielas un smaidu kā muļķe. Tāda neticami laba sajūta. Vēl gan priekšā CSDD teorijas eksāmens, bet tas nez kāpēc tādas bailes neizraisa.

 • Upvote 2

2 Comments


Recommended Comments

Āris Seisums

Posted

 • Alkohola koncentrācijas asinīs samazināšanās ātrums ir vidēji 0,15 promiles stundā un maldīgs ir priekštats, ka to var paātrināt. Visi pretpaģiru īdzekļi un tautas metodes gan uzlabo labsajūtu, taču nekādi neietekmē promiļu samazināšanās ātrumu.

Par šo es gribētu sīkāk ;) Asinsvadi tādas caurules vien ir, pa kurām skrien zupa. Pa starpu tur ir cirkulācijas sūknis (sirds), pretvārsti, filtri + atjaunotāji. Tad kā nevar ietekmēt, ja palielinot organisma slodzi (skriet, lekt, uc.), palielinās cirkulācijas ātrums un tajā pašā laika sprīdī cauri filtrim izdzen lielāku daudzumu šķidruma? Visās sistēmās palielinot ātrumu ātrāk filtrēsies, kāpēc lai šajā biomašīnā būtu citādāk?

 

PS. Neaicinu nevienu dzert pirms sēšanās pie stūres ;)

Link to comment

Teorētiski jau tā vajadzētu būt, ja runā par caurulēm un filtriem :D , bet dzīvē viss ir savādāk. No personīgās pieredzes. Ir gadījies vairākas reizes uz kārtīgām paģirām aizvilkties uz treniņu, nu spītīgs putns, ko padarīsi :). Pēc pus stundas vidējas slodzes ir tikai viena doma " kāpēc maziņš nenomiru..." un viss treniņš pārvēršas par vieglu fitness mazohismu. Secinājums viens, pohas jāizbauda, kārtīgi  jāizguļas un nav ko spīdzināt organismu, savējais taču. ;)

Link to comment

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...