Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  724,064

Jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas ...


Dainite

1,122 views

blog-0567763001355907338.gifCeļa zīmes nu ir gandrīz pievārētas. Visus tos sīkumus atcerēties laikam spēj tikai enciklopēdijas cienīga atmiņa. Par štruntīgu galvu es gan laikam sūdzēties nevaru, bet šķiet, ka arī man pēc kāda laiciņa puse šīs informācijas būs jau labi kaut kur noarhivēta. Bet pat tik sausā lietā kā ceļazīmes gadās jautri brīži.

Labākais atradums CSNoteikumos, kas klasē izraisīja vispārēju jautrību ir 326. zīme "Apstāties aizliegts" - nu tas zili sarkanais rimbulis ar krustu :) - tas taču nosaka, ka apstāties pat nevar, kur nu vēl stāvēt un tad, kā jau ierasts, pasniedzējai seko neliela pauze... bet... ir izņēmumi. Pie šīs frāzes mēs vienmēr uzjautrinamies. Izņēmumi tur ir uz sabiedrisko transportu, invalīdiem, taksometriem - tas viss būtu ok. Bet kroņa teksts ir šāds izņēmums: 326. zīmes darbības zonā atļauta - "dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu un atvasinātu produktu, kas nav paredzēti cilvēka patēriņam, iekraušana transportlīdzekļos". Tātad ja tušonka domāta kaķiem, tad izkraut drīkst, bet ja cilvēkiem, tad nedrīkst? Pēc šitāda punkta bija jātaisa starpbrīdis :D

Kurš nelietis ir izdomājis tik daudz variantus dzelzceļa pārbrauktuves šķēršošanas noteikumiem??? Veseli 5!!! Ja nu gadīsies pakļūt zem vilciena, vai tiešām nebūs vienalga, kurš pēc numura bija tas variants, ko pārkāpa???

Vēl labāk. Ja pie stāvvietas (zilais kantainais P burts) ir papildzīme, ka auto stāvvietā jānovieto ar, piemēram" dibengalu uz iekšu, tad tā arī jādara. Nekādā gadījumā nevajag to laist gar ausīm, jo vismaz Rīgā Pašvaldības policija mēdzot apciemot īpaši bezmaksas stāvvietas un sodīt par zīmju neievērošanu. Auto nav novietots tā kā zīmē paredzēts un punkc. Sods - 20 Ls. Un re - maksas stāvvieta gatava :)

Viena no jaunākajām lietām CSN ir bildītē redzmais 939. ceļa apzīmējums. Tas nebrīdina ne par to, ka josla beidzas, ne arī par to, ka būs līkums vai sānvējs. Kas tik nav dzirdēts par šo apzīmējumu. Tas patiesībā informē par to, ka tuvojas nepārtrauktā līnija, kas sadalīs pretīm braucošas plūsmas. Nu, piemēram, lai jūs apdzenot ātrāk atgrieztos savā joslā un neblandītos pārāk ilgi pa pretējo joslu.

Tallinas šosejai patiesībā nav nekāda pusotra josla, bet gan asfaltēta nomale. Pēc noteikumiem, ja divvirzienu ceļam ar 2 braukšanas joslām ir asfaltēta nomale, pa to ir atļauts īslaicīgi braukt, lai palaistu garām ātrāk braucošus transportlīdzekļus.

Baltajam ovālajam rimbulim ar burtiem LV uz pakaļgala autiņam nav jābūt uzlīmētam ja braukājam pa ES dalībvalstīm ar norunu, ja ir jaunā numurzīme ar ES karodziņu. Ja vecā numurzīme, vai ja braucam ārpus ES, tad gan jālīmē to rimbuli virsū.

Tādas lūk jaunākās ziņas no CSN džungļiem. Nākamreiz atkal kontroldarbs - par visām ceļa zīmēm.

 • Upvote 3

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...