Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  724,064

Ceļa zīmju un teorijas džungļi


Dainite

32,930 views

blog-0641327001355483669.jpgGluži kā vējiem līdzi - nedēļas gandrīz vai zib gar acīm viena pēc otras. Ceļu satiksmes noteikumu biezoknī laužos aizvien dziļāk iekšā un saprotu cik daudz kam agrāk blakus sēžot neesmu pievērsusi uzmanību un pat neesmu par to aizdomājusies, bet cik šie sīkumi ir svarīgi uz ielas.

Izrādās, ka operatīvais transportlīdzeklis par tādu kļūst tikai ieslēdzot skaņas signālu, kamēr viņš tikai zilā krāsā mirgo, tikmēr viņš nav nekas vairāk kā parasts auto. Savukārt tad, kad Saulkrastos mūsu kolonnu ved ceļu policisti priekšā ar zili sarkani mirgojošo un gaudojošo auto, tad tiem, kas negrib stāvēt ceļa malā un gaidīt kolonnas beigas ar zilo mirgojošo policijas auto, gribas atgādināt, ka tas ir dārgs maksas pakalpojums - 200 Ls un 6 soda punkti.

Esam nonākuši līdz ceļa zīmēm. Te nu gan mums smagi nav paviecies. Latvijā jāiemācās baisi daudz un dažādu ceļa zīmju un apzīmējumu. Amerikā stāsta, ka esot tik kādas padsmit zīmes. Viss pārējais uzrakstīts uz ceļa :) . Vēl labāk ir tas, ka mums jāiemācās arī visas zīmes un noteikumi par ātrgaitas šosejām, kādas Latvijā vispār nav. Uz ceļazīmju viena staba nedrīkstot būs vairāk par 3 zīmēm, jo cilvēks vairāk nespēj vienlaicīgi uztvert. Taču tas nav traucējis Ventspilī kādam uzveidot šādu kokteili kā bildē.

Nu ir pienācis tas svarīgais brīdis, ko sauc par pirmo kontroldarbu. Uz galda salikta kaudzīte ar biļetēm, kur katrā biļetē ir 11 jautājumi. Mums katram izdala atbilžu lapu un mazas lapiņas. Rīcība tāda: velkam biļeti un atbildam. Tad pavelkam svītru un pārbaudam atbildes, ja viss pareizi, rakstām nullīti. Ja nav, tad cik kļūdas. Tad ņemam nākamo biļeti un darām tāpat. Tā velkam biļetes kamēr uz lapiņas mums ir trīs rindiņas ar nullītēm. Respektīvi - jābūt trim biļetēm atbildētām bez kļūdām. Nu es protams kā ņemu tā visas pirmās trīs biļetes atbildu bez kļūdām. Trīs nullītes ir, nododu visu un pirmā pametu kuģi, t.i. klasi. Pārējie paliek rakstot un tie, kas nepabeigšot varēšot turpināt rīt pēc nodarbībām.

Nākamajā rītā skatos - smieklīgāk nevar būt. Zaļie punktiņi grupas sarakstā ir tikai pie diviem uzvārdiem - mana un tās kundzītes, kas visvecākā grupā. Visi pārējie turpinās rakstīt. Vēl pāris nodarbībās būsim pabeiguši visas ceļa zīmes un tad sekos vēlviens kontroldarbs, tieši pirms gala eksāmena.

 • Upvote 3

3 Comments


Recommended Comments

Āris Seisums

Posted

Tāds "bardaks" mūsu zemē ir - tur kur vajag zīmes to vispār nav, kur nevajag, tur ir par daudz, vai aizmirst noņemt :D

Link to comment

Sliktākais ir tas ka dažās vietās viņas vispār bez jēgas saliktas. Piemēram, desmit metru pirms krustojuma, ķieģelis, pieci metri tālāk, dodiet ceļu :)

 • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...