Jump to content

Dainite's Blog

 • entries
  27
 • comments
  38
 • views
  722,283

Katrs Sākums Ir Grūts...

Dainite

7,983 views

Pirmā skolas diena laikam ir grūta jebkurā vecumā. Vismaz man noteikti. Viss jauns, nezināms un skolas solā nav sēdēts vairāk kā 5 gadus. Doma, ka turpmākos 2 mēnešus būs jāceļas katru rītu - bez brīvdienām - tā vien spēj sabojāt omu. Bet ko ta nu vairs. Pulkstens nerāda vēl 9:00 no rīta, kad sēžu klasē un vēroju savus grupas biedrus.

Mjā, vecums nenāk viens. Grupa ... 3 kundzītes gados un vesels bars tikko pilngadību sasniegušas jaunatnes. No apmēram 15 cilvēkiem, paldies Dievam puse ir dāmas, vismaz kāds mierinājums. Bet kad starpbrīdī pļāpājot secinu, ka tie čalīši ir tuvāk mana dēla vecumam nekā manam, tad gan paliek tā šķērmi ap dūšu. Ehhh ... sajutos veca. Nu ko, mierināju sevi, ka viņiem ir plika jaunība, bet man za to pieredze, zināšanas un beigu beigās, tādas mašīnas par kurām viņi var tikai sapņot. Kautkā jau aste jāceļ!

Manas pārdomas par dzīvi pārtrauc mūsu enerģiskās pasniedzējas ierašanās. Dāma pašos labākajos gados, nedaudz varbūt vecāka par mani. Īsta skolotāja. Vienmēr perfekti saposusies, ar staltu stāju un labi nostādītu balsi. Vēlāk izrādās, ka patiesi laba - visu izskaidro tā, ka skaidrs pat blondīnēm :)

Nodarbības mums būs 11 gabalas. Apmeklējums gandrīz obligāts. Vēl būs 2 dienas pirmā palīdzība un galā skolas eksāmens. Pa vidu 2 kontroldarbi. Tātad, nepaies ne 2 mēneši, kad viss būs cauri. Tas gan šobrīd šķiet vājš mierinājums. Pasniedzēja brīdina, ka braukt varēsim sākt pēc 3 nedēļām (kad vismaz dažus noteikumus jau zināsim), bet instruktoriem, lai zvanām laicīgi, jo viņi esot ļoti pieprasīti un aizņemti.

Nākamnedēļ mums iekrīt pirmā palīdzība, tapēc pirmo divu dienu teorijai būs laiks "nosēsties". Līdz šim man likās, ka es taču jau daudz ko zinu. Izrādās ne vella nezinu un brīžiem šķiet, ka vēl mazāk zin tie, kas pa ielām braukā. Uh kā acīs sāk lekt citu kļūdas (savējo jau vēl nav :) ).

Dažas interesantas lietas:

 • zinājāt, ka uz šosejas, ja kautkāda iemesla pēc mašīnas sataisījušas korķi, pēdējam auto ieteicams stāvēt ar avārijas gaismām? Tapēc, lai tas kurš pa šoseju nāk ar vismaz trīsciparu skaitli spidometrā laicīgi redzētu, ka jūs tur stāvat un taisat korķi. Ja šitā būtu darījis tas, kurš uz Rīgas apvedceļa stāvēja pēdējais pie tā ceļa remonta luksafora, tad iespējams tagad pats negulētu slimnīcā.
 • ja uz ceļa notrieksiet kādu ragulopu un nolemsiet nevienam par to neziņot, lai sanāktu vakariņās cepetis, tad - ja jūs noķers ar to lopu mašīnā, jums piešūs nelikumīgas medības un sods būs - 5000 Ls. Dārgas kotletes var sanākt.
 • un ja nu jums ienāks prātā atteikties no medicīniskās pārbaudes alkohola aizdomu gadījumā, tad sods ir 800 - 1000 Ls, tiesības nost uz 4 gadiem un arests uz 10 - 15 diennaktīm, kā arī 8 soda punkti. Kad pēc 4 gadiem būsiet tiesības nolicis pa jaunam, tikai tad jums "ieslēgsies" tie 8 soda punkti. Tā kā līdz 2 gadiem tiesības ņem nost par 10 soda punktiem, tad nopelnot netīšām vēl pāris soda punktus, atkal variet palikt bez tiesībām. Morāle? Ar taksi braukt ir lētāk ...

 • Upvote 1


3 Comments


Recommended Comments

ChameleonBird

Posted

Nerunāšu par visiem, bet lielākajai daļai, kas tagad braukā/staigā pa ielām tik tiešām būtu atkārtoti jāiziet kaut kādi kursi, jo šaubos, ka kāds labprātīgi iet un pērk bezmaz katru gadu CSDD izdotās grāmatiņas ar likumu maiņām vai vismaz reizi 2 mēnešos ieskatās likumi.lv un noskaidro jaunākās izmaiņas.

Pats diemžēl vai apr laimi varu pieskaitīt vairākumam, jo pēdējo grāmatiņu nopirku pirms jau gandrīz 1,5 gada, kad liku CE un tad vēl tas 1. punkts bija tikai "izstrādes" stadijā, bet prieks, ka ir pieņēmuši, lai gan liela jēga no tā nebūs, ja praksē to nelietos. Protams ir cilvēki, kurus esmu redzējis ieslēdzam "avareikas" no rītiem uz Bauskas šosejas jau pirms nobremzēšānas.

Lai vai kā - turpini mūs informēt par jaunākajām izmaiņām, lai topam gudrāki :)

Veiksmi un izturību!

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Tas pirmais arī šobrīd nav kā punkts noteikumos, bet kā rekomendācija, tādā pašā statusā kā rāvējslēdzīša princips. Tikai rāvējslēdzīti ta visi jau zin, bet šo vēl nē.

Share this comment


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...