Jump to content
 • Sācies konkurss „Gada jaunais autovadītājs 2012”

     (0 reviews)

  Āris Seisums
  • CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

  Līdz pat septembra beigām jaunieši vecumā no 16-18 gadiem aicināti pieteikties konkursam „Gada jaunais autovadītājs 2012”. Pieteikšanās, pirmās kārtas uzdevumi, kā arī plašāka informācija pieejama interneta vietnē: www.gadaautovaditajs.lv.

  Lai kļūtu par gada jauno autovadītāju vēl pirms tiesību iegūšanas, ir tikai trīs nosacījumi: 1) jābūt vecumā 16-18 gadi, 2) jābūt braukšanas mācību atļaujai jeb „baltajām tiesībām”, 3) jāzina satiksmes noteikumi un jāprot vadīt automašīna.

  Šis ir trešais gads, kad Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un aģentūra „Zebra” rīko konkursu, aicinot jauniešus pierādīt sevi kā labākos jaunos autovadītājus.

  Dalība konkursā ir bez maksas, tas notiek divās kārtās:

  • pirmā kārta: mājas lapā www.gadaautovaditajs.lvsadaļā „Konkurss” jāatbild uz 15 jautājumiem par satiksmes noteikumiem un drošu braukšanu. Līdzīgi kā citās CSDD bērnu un jauniešu sacensībās, arī šajā konkursā, lai pareizi atbildētu uz jautājumiem, būtiski ir izprast satiksmi un noteikumus, domāt un analizēt, nevis iekalt satiksmes noteikumus. Kad sniegtas atbildes uz 15 jautājumiem, pretendentam jāieraksta prasītā informācija un jāapstiprina sava dalība, noklikšķinot uz saites vēstulē, kas atnāks uz norādīto e-pasta adresi;
  • otrā kārta jeb lielais fināls: oktobra vidū, Biķernieku trasē, pulcēs 30 labākos, ātrākos un precīzākos pirmās kārtas atbilžu autorus. Viņiem nāksies pierādīt savu varēšanu arī praktiski, pildot atraktīvus un gada labākā autovadītāja cienīgus uzdevumus, kā arī demonstrējot savas braukšanas prasmes pie jaunas, „Amserv Motors” sarūpētas automašīnas stūres.

  Labākie fināla dalībnieki saņems vērtīgas balvas. Iepriekšējo gadu finālisti devās kopīgos braucienos ar brāļu Neikšānu sacīkšu auto, brauca ar kartingiem, konsultējās ar formulu braucēju Karlīni Štālu, ieguva bezmaksas izmēģinājuma eksāmenu no CSDD un velosipēdus no veikala „X Sports”. Arī šogad finālistus sagaida ne mazāk atraktīvi pārsteigumi un balvas.

  „Galvenais, ko jaunieši iegūst, piedaloties konkursā „Gada jaunais autovadītājs”, ir atraktīva, gandrīz reāla un pilnīgi droša pieredze, kas sagatavo topošos autovadītājus „īstajai dzīvei” un noteikti pozitīvi ietekmē arī kopējo braukšanas kultūru Latvijā”, stāsta idejas autors, TV raidījumu „Zebra” un „Ātruma Cilts” veidotājs Pauls Timrots.  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...