Jump to content
 • Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā

     (0 reviews)

  V8
  ccs-1-0-37857600-1363263089_thumb.jpg
  Pavasaris mūsu senčiem izseni bijis pārvākšanās jeb Jurģu laiks. Šopavasar, no 17. marta līdz 15. aprīlim Jurģi būs arī vienam no lielākajiem spēkratu muzejam Ziemeļeiropā – Rīgas Motormuzejam (RMM). Taču pirms pārvākšanās un muzeja rekonstrukcijas uzsākšanas interesenti aicināti izbaudīt vēl nebijušas sajūtas un apmeklēt izstādi „Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā”.

  Ar šo neparasto pasākumu RMM vēlas ikvienam apmeklētājam īpašā gaisotnē radīt jaunu intrigu par savu kolekciju un muzeja krājumā esošajiem „apslēptajiem dārgumiem”.

  Šoreiz par vienu lielu izstāžu zāli kļūs viss muzejs. Ar neredzētiem eksponātiem būs papildināta gandrīz ikviena no muzeja vairākām kolekcijām. RMM darbinieki būs sarūpējuši gan apmeklētāju acīm nekad neredzētus eksponātus, gan tādus, kas gadiem glabājušies muzeja krātuvēs un restaurācijas telpās, to starpā, gan „sarūsējušu dzelžu kaudzītes”, gan pilnīgi jaunus, pat nelietotus automobiļus. Tas viss, muzejā vienkopus būs apskatāms tikai mēnesi – līdz 15. aprīlim jeb lielās pārvākšanās laikā.

  Kā izstādes rozīnītes jāmin – PSKP ģenerālsekretāra Leonīda Brežņeva Mercedes Benz 280 SEL (1981), Cadillac Fleetwood (vēsturisks limuzīns, kas 70-tajos gados kalpojis ASV vēstniecībai Maskavā), Padomju Savienībā ražoti un reti sastopami auto – Moskvič 434 kravas furgons (1973) un restaurācijas darbu procesā esošais GAZ 11-73 (1941). Īpašs pārsteigums būs vairāki pilnīgi jauni, vēl nekad nelietoti automobiļi un motocikli (ZAZ 965 M, SMZ, JAWA 360, Vjatka Elektron u.c.)!

  RMM ēkas rekonstrukciju plānots uzsākt aprīļa beigās, paredzēts, ka muzejs apmeklētājiem durvis varētu pilnībā atkal vērt pēc aptuveni pusotra gada. Šajā laikā seno spēkratu ekspozīcija būs izvietota pagaidu telpās, par to tiks sniegta atsevišķa informācija.


  Vairāk informācijas:
  Darba laiks: katru dienu no pulksten 10:00 līdz 18:00
  Tālrunis: 67025854
  www.motormuzejs.lv
  info@motormuzejs.lv
  • Upvote 1


  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...