Jump to content
 • Nosaka garākus termiņus pirmās valsts tehniskās apskates veikšanai

     (0 reviews)

  Āris Seisums
  • Rolands Rumba

  Informāciju sagatavoja Rolands Rumba, Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists.

  Valdība otrdien, 28. augustā, atbalstīja likumprojektu, kurā noteikti garāki termiņi valsts pirmās tehniskās apskates veikšanai.

  Likumprojekts "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" paredz, ka jauniem (iepriekš nereģistrētiem) vieglajiem automobiļiem, piekabēm ar pilnu masu līdz 3500 kg, motocikliem, tricikliem un kvadracikliem valsts tehnisko apskati pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešu pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts Latvijā.

  Tādējādi jauno transportlīdzekļu īpašniekiem tiks samazinātas administratīvās procedūras, jo transportlīdzekļiem līdz diviem gadiem tehniskais stāvoklis parasti ir labs - bez būtiskiem trūkumiem un bojājumiem. Par to liecina arī šobrīd pieejamā informācija par veiktajām pārbaudēm valsts tehniskajās apskatēs.

  Valdībā atbalstītais likumprojekts skars arī citu transportlīdzekļu kategorijas. Jauniem kravas automobiļiem, piekabēm (puspiekabēm), kuru pilna masa ir virs 3500 kg un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļiem valsts tehnisko apskati pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts.

  Arī autobusiem, vieglajiem taksometriem un autoapmācībai paredzētajiem un attiecīgi reģistrētajiem transportlīdzekļiem valsts tehnisko apskati pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmreizēji reģistrēts. Otrā valsts tehniskā apskate minētajiem transportlīdzekļiem būs jāveic ne vēlāk kā gadu pēc pirmās valsts tehniskās apskates.

  Visiem uzskaitītajiem transportlīdzekļiem līdz šim pirmo tehnisko apskati bija jāveic piecu dienu laikā pēc pirmās reģistrēšanas.

  Likumprojekts stāsies spēkā 2013. gada 1. janvārī, bet pirms tam to jāapstiprina Saeimā.  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Newest topics

×
×
 • Create New...