Jump to content
 • Sign in to follow this  

  American Beauty Car show 2012

     (0 reviews)

  Dainite
  • 16

  Šogad Hāpsalā jau 12. reizi norisinājās Baltijā lielākais amerikāņu auto salidojums – American Beauty Car Show, kas parasti pulcē simtiem mašīnu un tūkstošiem cilvēku. Šogad pasākums bija par godu rokenrola karalim Elvisam, jo šogad aprit 35 gadi kopš viņa vairs nav mūsu vidū, tāpēc sestdienas vakara noslēguma koncertā visu Elvisa daiļrades cienītāju sirdis sildīja 2012. gada labākais Elviss no Īrijas.

  Kopumā pasākums bija daudz vairāk apmeklēts kā citus gadus, jo pils parkā, kur ierasti ir telšu pilsētiņa, bija tik daudz mašīnu un telšu, ka piektdienas pēcpusdienā, tikai pāris stundas pēc parka atvēršanas, labākās telšu vietas jau bija aizņemtas un sestdienas pēcpusdienā tikai ar grūtībām varēja atrast kādu brīvu zemes pleķīti kur “piemesties”. Tā kā mūsu kluba delegācija ieradās pāris stundas pēc vārtu atvēršanas, ierastā nometnes vieta jau bija aizņemta. Taču vēlāk mēs sapratām, ka varbūt tas nenotika tāpat vien.

  Pilī izstādītās mašīnas šogad milzīgu pārsteigumu neizraisīja, vismaz ne tiem, kas šādus pasākumus apmeklē regulāri. Mašīnas bija skaistas, taču to nebija pārāk daudz. Balvas saņēma:

  • Best Classic Car – Cadillac Eldorado Biarritz 1958
  • Best Rod&Custom – Cadillac Coupe DeVille 1955
  • Best Sport Car – Pontiac Trans Am 1989/Knight Industries 2000 – mums labāk zināms kā Kits no seriāla Knight Rider
  • Best Race Car – Plymouth VIP 1967
  • Best Street Car, Best Tuning&Performance un publikas simpātiju balva tika – Dodge Chalenger 1970
  • Best Truck&Van – Chevrolet Stepside 3100 1956
  • Īpašā balva tika Igaunijas Corvette klubam.

  ccs-1-0-44739900-1343030033_thumb.jpg
  Īpaši jāpiemin tas, ka vismaz pēdējo sešu gadu laikā pirmo reizi pils iekšpusē tika izstādīta arī viena automašīna no Latvijas. Tā bija Mustang Cobra, kas ir milzīgs retums un domājams, ka vienīgā Latvijā, ja ne visā Baltijā. Par to milzīgs paldies Modrim, kas nenobijās, jo līdz šim nebija piedalījies nevienā šāda veida pasākumā.

  Pasākuma muzikālo pusi kuplināja daudzi mūziķi un grupas. Šeit noteikti būtu jāpiemin piektdienas vakara nagla – Apelsin. Jā, jā – tas bija tas pats vecais labais Apelsīns, ko vēl daudzi atceras. Bet cienījamie gadi kungiem netraucēja pamatīgi iekustināt publiku. Pēc tāda vakara nobeiguma jautrība un vispārējs jandāliņš nenorima līdz pat rīta gaismai.

  ccs-1-0-83272200-1343030165_thumb.jpg
  Sestdienas pusdienlaikā muzikālo pasākuma daļu atklāja “Rockin’ Lady & Her Rivertown Boys”. Un gandrīz nekas neliecināja ar ko viņas uzstāšanās beigsies. To pēkšņi pārtrauca lietus. Un nevis vienkārši lietus – bet briesmīgs NEGAISS. Tas kopumā plosījās kādu pusstundu, bet pa šo laiku pasākums savā būtībā mainīja savu raksturu. Tiem kam nometnes vieta bija pagadījusies kādā zemākā parka vietā, visa iedzīve bija gandrīz līdz ceļiem ūdenī. Slapjuma, ūdens un dubļu pietika visiem. Domāju, ka nevienu neizbrīna fakts, ka ar lielo motoru amerikāņu autiņiem nedaudz paspolējot, pils parks drīz vien pārvērtās par vienu lielu dubļu vannu. Tā kā lielai daļai dalībnieku kaut kas bija slapjš un nakšņot vairs nebija kur, tad arī šajā naktī jandāliņš un troksnis nerimās ne uz mirkli.

  Ik pa brīdim lija līdz pat vēlam vakaram, kas dubļaino situāciju neuzlaboja, taču nekādi netraucēja just līdzi Kolumbus Kris rokam vecā, labā ZZ Top stilā un vairākiem citiem māksliniekiem, kas iesildīja klausītājus, līdz uz skatuves kāpa Elviss. Iespaidīgi – stils ieturēts līdz pēdējai vīlītei un kustībai.

  ccs-1-0-65516900-1343030308_thumb.jpg
  Svētdienas rīts atausa saulains un nedaudz apžuvis, tāpēc bija iespējams novērtēt to postažu, kas pavērās visapkārt, to, ko vēl piektdienas pusdienlaikā sauca par skaistu pils parku. Gatavošanās parādei šogad izpaudās kolektīvā mašīnu izstumšanā no dubļiem, rindas kārtībā.

  Līdz ar to – pasākums šogad bija daudz savādāks, kā citus gadus un to noteikti neaizmirsīs vēl ilgi tie, kas tur bija. Kopumā – organizatoriskais un servisa līmenis pa gadiem tomēr palēnām krītas un ārā sāk “līst” dažādas neizdarības. Savukārt neadekvāti piedzērušās sejas kļūst ar katru gadu aizvien vairāk. Ja meklējat klusu un mierīgu pasākumu, tad šī nebūs tā īstā vieta.

  Pils parkā domājams, ka zāle vēl ilgi neaugs.

  Skatīt visu galeriju: http://www.uscars.lv...-car-show-2012/

  • Upvote 1
  Sign in to follow this  


  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...