Jump to content
 • American Beauty Car Show 2013

     (0 reviews)

  Dainite
  • http://www.uscars.lv/gallery/category/36-american-beauty-car-show-–-2013/

  Kamēr Latviju un Lietuvu plosīja negaisi un lietus mākoņi, Igaunijas pilsētu Hāpsalu lutināja saulīte un pierūcināja dažāda vecuma un lieluma amerikāņu autobūves šedevri. Kā jau ierasts katru vasaru, arī šogad tur no 12. līdz 14. jūlijam notika Baltijas lielākais amerikāņu auto cienītāju salidojums.

  Tradīcijas mainīt nedrīkst un, kā ierasts, lielās pils iekšpagalmā bija skaistāko mašīnu izstāde, savukārt ārpus mūriem pils parkā – telšu pilsētiņa. Ja telšu pilsētiņā grib izvēlēties labākās vietas, tad jābūt tur jau piektdien agri no rīta, jo ierodoties ap pusdiviem secinājām, ka labākās vietas jau ir aizņemtas. Nākamgad jābrauc jau iepriekšējā dienā, lai agri no rīta būtu uz vietas. Pils parks pēcpusdien strauji pildījās ar mašīnām, teltīm un cilvēkiem un pret vakariņu laiku viss bija pilns. Nez kur liksies tie, kas domā ierasties tikai sestdien?

  Koncertu norisē cieši tika ievērotas pasākuma tradīcijas un ik pa laikam uz skatuves kāpa dažādas grupas, lai priecētu klausītājus. Piektdienas vakarā uzstājās „Vennaskond" un "Remu & Hurriganes". Līdz ar tumsu notika arī neiztrūkstošais dāmu kruīzs. Pēc tam visu nakti tika dziedāta karaoke (lielākā daļa samērā šķībi un igauniski). Troksnis, pīkšķināšana, motoru rūcināšana, gāzēšana un citāda veida ālēšanās nerimās ne uz brīdi, taču šogad nebija tik traki kā pagājušā gadā. Uz brīdi izdevās pat aizmigt.

  gallery_2097_36_426308.jpg

  Sestdien no pusdienlaika uz lielās skatuves spēlēja mūziķu grupas. Mierīgākas mūzikas un rockabilly cienītājiem spēlēja „Merciless Rockers”, taču smagākas mūzikas mīļotājiem bija jāgaida vakars, kad uzstājās tādas igauņu grupas kā „Dramamama” un „Metsatol”, kas esot visai slavena Igaunijā. Pašā vakara noslēgumā uzstājās somu grupa „The 69 Eyes”. Nebija ne vainas, taču man likās, ka lielākā daļa dziesmu ārkārtīgi līdzīgas. Varēja redzēt, ka šī grupa ir no augstāka mēroga plaukta, līdz ar to arī izpildījums un šovs bija iespaidīgāks. No plašā mūzikas piedāvājuma ikvienam bija ko izvēlēties, jo pa vidu lielās skatuves priekšnesumiem uz otras – mazākas skatuves spēlēja vēl citas grupas (tur bija arī pāris kārtīgi zāģi!).

  gallery_2097_36_153976.jpg

  Šogad pasākumu lutināja ne tikai laika apstākļi. Pēc pagājušā gada lietus un plūdiem, šogad saulīte staigāja pa zemes virsu. Arī auto piedāvājums bija labs. No visa plašā izstādes piedāvājuma īpaši atzīmēšu trīs mašīnas, kas izpelnījās gan žūrijas, gan arī īpašas skatītāju balvas.

  Skatītāju simpātiju balvu ieguva 1958. gada Oldsmobile Custom ar gulēšanai domātu piekabi, kas gan pilnīgi nav piemērota tiem, kas sirgst ar klaustrofobiju. Ne mazāk ievērojams bija 1952. gada Hudson Hornet ar tikpat iespaidīgu laivu piekabē. Savukārt lielais Chevrolet benzīna vedējs bija īpaša pasākuma nagla.

  Šogad pils iekšienē beidzot bija pārstāvēts arī Latvijas Amerikāņu auto klubs. Skatītāji acis varēja mielot gar mūsu visiem klubā labi zināmo koši dzelteno Corvette.

  gallery_2097_36_456746.jpg

  Jācer, ka nākošgad izdosies vēl kādu kluba auto izstādīt pils iekšienē. No kluba pasākumu apmeklēt bijām devušies trīs auto, bet mūsu starptautiskajai nometnei piebiedrojās vēl dažas mašīnas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopā pavadītais laiks aizskrēja nemanot.

  Svētdienas rītā kā parasti visi nedaudz skumjām sejām novāca teltis un devās parādes braucienā uz Kiltsi lidlauku, kur vēlāk norisinājās dragreisa sacensības. Lielā parāde ar riepu dedzināšanu it kā ir pasākuma kulminācija, taču tā vienlaikus nozīmē arī to, ka pasākums ir galā.

  Vairāk foto te: http://www.uscars.lv/gallery/category/36-american-beauty-car-show-–-2013/?view_style=large

  • Upvote 1


  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...