Jump to content
 • Vīrs no Ohaijo atjauno pusaudža gados iegādātu Jeepster

     (0 reviews)

  Āris Seisums
  • Mike Driehorst

  Eds Masuga un viņa Jeepster1950. gadā, vēl kā pusaudzis, Eds Musaga (Ed Musaga) no sava svaiņa Dena (Dan) iegādājās lietotu 1948. gada Jeepster. Kā ikdienas braucējs, viņš to vairākus gadus stūrēja savā dzimtajā pilsētā Akronā, dodoties skolas gaitās, izklaidējoties ar draugiem, vēlāk arī dodoties uz savu darbu kompānijā Goodyear, kā arī aplidojot topošo Musagas kundzi.

  Kā vairumam no mums, uzsākta ģimenes dzīve nozīmē pārmaiņas. "Kad es tiku pie savas ģimenes, es teicu: "Šādu auto vairs nav daudz, es šo iekonservēšu".

  "Es to novietoju telpās uz daudziem, daudziem gadiem, līdz kamēr 1998. gadā devos pensijā no atslēdznieka darba Goodyear", viņš mums stāsta.

  "Tad es sāku pie tā piestrādāt."

  Musagas 1948. gada četru cilindru Jeepsterī ir pavisam nedaudz daļu, kurām viņš nebūtu pieskāries, notīrījis, nokrāsojis, nomainījis vai kā citādi atjaunojis.

  "Es to darīju tā, it kā man būtu pašam sava rūpnīca. Kā atslēdznieks, visu līdz sīkumam aprakstīju", saka Musaga. "Es to izjaucu līdz pēdējais skrūvītei. Uz papīra es pierakstīju visu, kur iegādājos katru detaļu vai mezglu."

  "Esmu perfekcionists."

  Viena no pirmajām lietām, ko Musaga izdarīja 1998. gadā bija virsbūves pacelšana virs rāmja par aptuveni 2 collam, lai varētu strādāt zem tās, nosmilšot, nopulēt un nokrāsot.

  "Apakšu es nokrāsoju viegli sarkanu. Oriģinālā bija melna. To es darīju, jo vēlējos kaut ko izdarīt citādāk. Jūs to varat redzēt skatoties no sāniem uz spārniem", viņš saka.

  Tāpat Musaga nomainījis arī visas izkaltušās gumijas daļas, kā arī bremžu cilindrus, motora pārsega daļas, blīves, uc. Viņš noņēmis arī riteņu diskos, tos nosmilšojis un nokrāsojis pirms uzlikšanas atpakaļ.

  Divi galvenie avoti uz ko balstīties atjaunošanā Musagam bija Hemmings Catalog un Jeepster Man. Esot pensijā, viņš, vairākus rītus nedēļā, sāka piestrādāt drauga virsbūvju darbnīcā, tā nopelnot iespēju darbnīcu lietot nedēļas nogalēs, lai strādātu pie sava Jeepster.

  Lai arī Musagas draugs un darbnīcas strādnieki mazliet palīdzēja atjaunot sēdekļu metāla rāmjus, pārējo restaurāciju viņš veica pats 18 gadu garumā un pabeidza to 2016. gada vasarā.

  Projektā gaitā Musagam šķitis, ka par gruntēšanu un krāsošanu viņš ir samaksājis vairāk par 1100$, ko bija maksājis pērkot Jeepster 1950. gadā.

  Tagad Musaga ar savu lolojumu izbrauc tikai, ja ir labi laika apstākļi. Bieži viņš dodas svētdienas izbraukumos kopā ar savu sievu Ellēnu. "Es nekad ar to nebraucu pa lielajām šosejām. Kad es biju jauns, es reiz uzspiedu 60-65 (jūdzes stundā), bet tas arī ir ātrākais, ko šis auto jebkad ir piedzīvojis."

  Kādam Willys Overland Jeepster kluba biedram Musaga ir teicis, ka neizrādīs savu Jeepster auto šovos.

  "Man nav intereses vest to uz autošoviem. Es to būvēju sev", viņš saka, "tomēr tas pievērš daudzu cilvēku uzmanību un tie uzdod jautājumus, kad esmu izbraucis".

   

  Pārējie attēli

  Raksta oriģināls

   

  Edited by Āris Seisums

  • Upvote 2


  User Feedback


  There are no comments to display.  Join the conversation

  You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
  Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Newest topics

×
×
 • Create New...